Witamy na nowej stronie www!

Nowoczesny tramwaj na ulicach Torunia

Zapraszamy na nową witrynę internetową Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Mamy nadzieję, że czytelny układ i łatwy dostęp do treści oraz nowoczesna szata graficzna spowodują, że znajdą Państwo bez problemu potrzebne informacje i zechcą odwiedzać nas częściej.

Dotychczasowa strona www MZK stworzona została na tyle dawno, że nie spełniała już standardów nowoczesnej komunikacji internetowej, dlatego od kilku miesięcy trwały prace nad nową witryną. Zależało nam przede wszystkim na czytelnym podziale treści, by nawigowanie po stronie było proste i intuicyjne. Ważnym aspektem przy projektowaniu było również stworzenie atrakcyjnej szaty graficznej, by strona zachęcała do zapoznawania się z publikowanymi na niej materiałami.

Nowa strona www.mzk-torun.pl ma czytelny podział rozwijanego menu głównego, dzięki któremu łatwo dotrą Państwo do interesujących tematów. Mamy świadomość, że najczęściej odwiedzanym elementem witryny jest rozkład jazdy. Osobny przycisk pozwala szybko przenieść się do przejrzystego panelu z trasami i godzinami odjazdu poszczególnych linii.

Tuż pod menu głównym znajduje się slider, na którym eksponowane będą najważniejsze treści. Niżej czytelnicy mają do dyspozycji panel aktualności, gdzie można się zapoznać ze szczegółowymi informacjami na temat bieżącej działalności spółki. Dotychczasowa witryna w ograniczonym stopniu pozwalała na publikację multimediów. Obecnie osobny dział Galerie i filmy prezentuje treści w atrakcyjnej formie. Ważne miejsce na stronie mają również inwestycje. Dzięki osobnemu panelowi czytelnicy łatwo dotrą również do szczegółów związanych z obecnymi, jak i zakończonymi już projektami.

Aby jeszcze bardziej usprawnić przejście do odpowiednich treści, po prawej stronie witryny zaprojektowano dwa osobne panele: Strefa pasażera oraz Strefa usług. Pierwszy zawiera odnośniki do najważniejszych treści z menu, które mogą interesować podróżujących komunikacją miejską, a więc m.in. do rozkładu jazdy, wyszukiwania połączeń, informacji o cenach biletów i możliwości ich zakupu online, punktach sprzedaży biletów oraz ulgach. W Strefie usług znajdziemy informację o wszystkich oferowanych przez MZK usługach komercyjnych, jak stacja paliw, wynajem autobusów i tramwajów, reklama, parkingi, naprawa samochodów dostawczych i autobusów, zwiedzanie Izby pamięci oraz o nowej usłudze – serwisie filtrów cząstek stałych. Kolejnym ułatwieniem jest panel Na skróty, pojawiający się po wejściu w jakąkolwiek zakładkę menu. Znajdują się tam odniesienia do najczęściej czytanych treści.

Od tej pory będą Państwo mieli również ułatwiony kontakt z nami. Zakładka Kontakt zawiera nie tylko dane teleadresowe poszczególnych działów, ale również rozbudowany formularz kontaktowy podzielony tematycznie. Za pośrednictwem formularza będą mogli Państwo zadać pytanie, zgłosić problem lub przedstawić pomysł. Wypełniony formularz – w zależności od podjętego tematu - trafi do odpowiedniego działu w MZK lub innej jednostce, do której zakresu zadań będzie się odnosił. Zachęcamy do korzystania!

Co ważne, strona jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Umożliwia zmianę kolorystyki, kontrastu, powiększenie tekstu, można również włączyć tryb czytania treści w wersji audio. Witrynę dostosowano również do łatwego nawigowania na różnych urządzeniach.

Zapraszamy do częstego odwiedzania nowej strony www.mzk-torun.pl i oczywiście do korzystania z wszystkich naszych usług!

Dane kontaktowe
Adres
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń

zaklad@mzk.torun.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy
KRS 0000406721
kapitał zakładowy: 68.072.000,00 zł opłacony w całości

Regon: 341227892
NIP: 8790177233

© MZK w Toruniu Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by DJ-Extensions.
Dostępne strony internetowe WCAG