Z kamerą na budowie nowej linii tramwajowej (film)

tworzenie zielonego przystanku

Do ostatniej prostej zbliżają się prace na budowie nowej linii tramwajowej, która połączy centrum z północno-wschodnią częścią Torunia. Jak przebiegają prace, gdzie się obecnie koncentrują, gdzie gotowe są już zielone torowiska i gdzie jeszcze powstaną, można zobaczyć na filmie.

Kilka dni temu Miejski zakład Komunikacji w Toruniu publikował kolejną porcję zdjęć z budowy nowej linii tramwajowej. Teraz zaglądamy tam z kamerą.

Wzdłuż ul. Watzenrodego i Polnej sadzone są krzewy i byliny. Łąki kwietne są już zagospodarowane, a część z nich już kwitnie. Od przejazdu kolejowo-tramwajowego na ul. Legionów do ronda Strobanda stoją już wszystkie wiaty przystankowe, a na zielonych przystankach (wzdłuż całej linii będzie ich 14) montowane są konstrukcje pod pnącza.

Na odcinku od ronda Strobanda do nowej pętli, która powstaje przy ul. Heweliusza, trwa montaż szyn. W budynku socjalnym na pętli ruszyły prace przy elewacji.

Bliżej centrum, na Szosie Chełmińskiej od pl. NOT do ul. Dekerta trwają uzupełniające prace brukarskie i porządkowe. Do wykonania pozostała jeszcze droga rowerowa, malowanie znaków poziomych i zagospodarowanie zieleni. W rejonie skrzyżowania Szosy Chełmińskiej z Trasą Prezydenta Raczkiewicza montowane są konstrukcje wiat przystankowych, a na odcinku od ul. Bema do Długiej rozpoczęto układanie zielonego torowiska z rozchodnika.

Na ul. Legionów od ronda Czadcy do Inżynierskiej (odcinek wyłączony z ruchu, możliwy tylko dojazd do posesji) trwają roboty rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni i przygotowania do montażu przejazdu kolejowo-tramwajowego.

Dane kontaktowe
Adres
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń

zaklad@mzk.torun.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy
KRS 0000406721
kapitał zakładowy: 84.536.000,00 zł opłacony w całości

Regon: 341227892
NIP: 8790177233

© MZK w Toruniu Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by DJ-Extensions.
Dostępne strony internetowe WCAG