Trzynaście kilometrów nowych torów po raz pierwszy

Pierwszy przejazd techniczny po CAŁEJ nowej linii tramwajowej wykonany. W czwartkowy wieczór (3 sierpnia) tramwaj przejechał trasę od pl. NOT do nowej pętli przy ul. Heweliusza.

Nowa linia tramwajowa biegnie z centrum Szosą Chełmińską, ul. Długą, Legionów, Polną, Ugory i Watzenrodego aż do nowej pętli, która powstała przy ul. Heweliusza.

Obecnie trwają jeszcze roboty wykończeniowe, porządkowe oraz zieleniarskie. Odbywają się także przeglądy branżowe, które zakończą się odbiorem inwestycji. Jednym z elementów procedury odbiorowej są przejazdy techniczne. Kilkanaście dni temu  odbył się pierwszy z nich – na odcinku od pl. NOT do ul. Dekerta. Dziś wieczorem tramwaj po raz pierwszy pokonał cała trasę, w tym jedyny w Polsce przejazd drogowo-kolejowo-tramwajowy na ul. Legionów, gdzie nowa linia tramwajowa krzyżuje się z czynną linią kolejową.  

Do uroczystego otwarcia nowej linii tramwajowej został niespełna miesiąc. Nastąpi ono 25 sierpnia br. pod hasłem „Załaduj się dobrą energią!”. W dniu otwarcia linii nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Ciekawe wydarzenia będą nam towarzyszyły także przed otwarciem i po. Szczegóły wkrótce, a chętni już teraz mogą wziąć udział w konkursach. Więcej informacji: https://mzk-torun.pl/aktualnosci/5947-otwarcie-linii-tramwajowej-z-dobra-energia

Regularne kursy na nowej linii ruszą 1 września.